Close
Close

SGK’nın yapmış olduğu bildirim süresindeki değişiklikler nedeniyle doğan cezalar için yapılacak işlemler nelerdir?

03.07.2019 tarih ve 9656640 no.lu SGK Genelgesi ile aylık prim ve hizmet belgesinin 29.07.2019 tarihine kadar verilebileceği ilan edilmiş. Daha sonra 16.07.2019 tarih ve 10288846 no.lu SGK Genelgesi ile de bu sürenin 25.07.2019 olacağı ilan edilmiştir.

İlk genelgeye göre hareket eden bazı müşterilerim aylık prim ve hizmet belgesini 25.07.2019 tarihinden sonra vermiş ve cezalı duruma düşmüşler aynı zamanda 5 puanlık indirim haklarını kaybetmişlerdir. İlk defa olan böyle bir durum için itiraz haklarımız nelerdir? SGK’nın bu mağduriyeti gidermek için bir çalışması var mıdır?

Bu sene SGK Mali Tatil açıklamasını sizin de belirttiğiniz üzere iki kere değiştirdi. SGK’nın bu değişikliklerin uygulanmasına ilişkin oluşacak mağduriyetler hakkında henüz bir açıklaması bulunmamaktadır.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir