LOGO PAYROLL

ONLİNE BORDRO PROGRAMI

KOLAY KULLANILAN ,

YENİLİKCİ  VE MEVZUATA UYGUN

YENİ NESİL  ONLİNE BORDRO PROGRAMI!

Bulut avantajı

  • Bulut-tabanlı Logo Payroll ile herhangi bir donanım, kurulum ya da sistem bakım maliyeti olmadan, aylık ya da yıllık abonelik kiralama sistemiyle bordro işlemlerine hemen başlayın. Çözüme online olarak dilediğiniz yerden ve dilediğiniz cihazla bağlanın.

Kullanım kolaylığı

  • Kişiselleştirdiğiniz menü ile istediğiniz tüm bilgilere kolay ve hızlı bir şekilde erişin; her fonksiyonu tek seferde kendi menünüzden görüntüleyin.

Etkili izin yönetimi

  • Kolay izin girişi ve takibiyle izin planlama işlemlerini sadeleştirin. Tüm izinleri takvim üzerinde izleyin; kalan izin hesaplama, çalışma günlerini, mazeret izinleri gibi detayları etkili şekilde yönetin.

Güncel mevzuata uyum

Bulut tabanlı yapı ve Logo’nun etkin mevzuat takibi sayesinde bordro süreçlerine ilişkin tüm yasal değişikliklere çevik bir şekilde uyum sağlayın. Ayrıca yasal kurumlarla tam entegre çalışarak işe alım, işten çıkış gibi bildirimleri sistemden alıp gönderin.

Kolay yapılandırma

Konfigürasyon sihirbazlarıyla modülleri, organizasyon birimlerini, iş yerlerini, gelir ve kesinti kalemlerini birkaç dakika içinde belirleyin

Detaylı raporlama

Bordro süreçleriyle ilgili tüm verileri güvenli bir şekilde sistem üzerinde saklayın, istediğiniz anda gelişmiş ve detaylı raporlara dönüştürün.

Veri güvenliği

  • Buluttaki tüm verileriniz Logo güvencesiyle daima koruma altında! Logo Payroll kullanarak veri kaybı ya da yetkisiz kişilerle paylaşım gibi güvenlik açıklarından korunun

Yetki bazlı uygulamalar

  • Her kullanıcı için farklı yetkilendirmeler yaparak İK çalışanlarının ya da işletmenizdeki çalışanın yalnızca kendisini ilgilendiren verilere ulaşmasını sağlayın. Hızlı bordrolama, veri güvenliği ve güvenilirlik açısından önemli bir avantaj kazanın.

Destek hizmetleri

  • Logo Payroll’un satın alınmasından sistem konfigürasyonuna ya da kullanım sürecindeki sorulara kadar her noktada Logo’nun uzman desteğinden yararlanın.

Başlangıç yatırımı yapmadan doğrudan kullanım

Bulut üzerinde çalıştığı için kurulum maliyetlerini ortadan kaldıran, sunucu gibi ek donanımlara gerek bırakmayan Logo Payroll, aylık ya da yıllık abonelikle birlikte hemen bordrolama işlemlerine başlamayı sağlıyor. Sistem bulut üzerinde çalıştığı için donanım bakım maliyetleri de söz konusu olmuyor.

Logo uzmanlığıyla güvenli kullanım

Bulut çözümlerinde en yeni teknolojileri kullanan ve kapsamlı deneyimini her geçen gün artıran Logo güvencesiyle, bulutta tutulan tüm veriler daima koruma altında oluyor. Bu sayede online bordro programı Logo Payroll’daki verilerin kaybı ya da yetkisiz kişilerle paylaşılması gibi güvenlik açıkları söz konusu olmuyor.

Özellikler

Bordro işlemlerinde kolaylık

Çok zaman alan bordro işlemlerini daha kolay ve hızlı gerçekleştirmeyi sağlayan Logo Payroll; özlük yönetimi, organizasyon yönetimi, izin yönetimi, kurum entegrasyonları, ücret simülasyon desteği, esnek raporlama, kolay aktarım gibi özellikleriyle tüm bordro süreçlerini bir bütün halinde yönetiyor.

Güncel mevzuata uyumluluk

Bulut tabanlı yapısı ve Logo’nun etkin mevzuat takibi sayesinde Logo Payroll, bordro süreçlerine ilişkin tüm yasal değişikliklere anında uyum sağlıyor. Bu çevik uyum yeteneği sonucunda kullanıcılar her an en güncel kurallara göre çalıştıklarından emin olabiliyor, herhangi bir yasal sorunla karşılaşmıyor. Logo Payroll, teşvikler ve yan haklar konusunda da tam uyumluluk kazandırıyor. Ayrıca Sosyal Güvenlik Kurumu ya da Maliye Bakanlığı gibi süreçlerle ilişkili yasal kurumlarla tam entegre çalışan Logo Payroll işe alım, işten çıkış, muhtasar beyannameleri gibi bildirimlerin sistemsel olarak alınabilmesini ve iletilebilmesini sağlıyor.

Mobil ya da sabit cihazlar üzerinden erişim

Masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlar, tabletler ya da akıllı telefonlar üzerinden kullanılabilen Logo Payroll’a kesintisiz online erişim hem çalışanların hem de İK yöneticilerinin ve ekiplerinin zamandan ve mekandan bağımsız işlem yapabilmesini sağlıyor.

İşletmeye özel organizasyon yönetimi

Logo Payroll’un organizasyon yönetimi özelliği, herhangi bir işletmenin organizasyon yapısını yasal, bölgesel, idari, finansal ve benzeri başlıklar altında hiyerarşik olarak gruplayabiliyor. Böylece İK ekipleri son derece gelişmiş ve detaylı organizasyon şemalarını kolayca oluşturabiliyor, bu şemaları tarih bazında takip edebiliyor, şema üzerinde arama yapabiliyor.

Çalışan yönetiminde İK ekiplerine destek

Özellikle yeni girişler, terfiler, izinler, özlük bilgileri gibi zaman alan ve düzenli takip gerektiren işlemler Logo Payroll ile kolaylaşıyor. Çalışanların hızlı veri girişi ile tanımlanabilmesini sağlayan Logo Payroll, sonrasında da değişen verilerin kolay takibini mümkün hale getiriyor. Her çalışana ilişkin tüm bilgilerin 360 derecelik bir bakışla çizelgeler ve grafikler halinde izlenebilmesi gerek İK ekiplerine gerekse yönetim kademesine zaman ve verimlilik kazandırıyor.

Ödeme ve bütçe yönetiminde kolaylık

Çalışanların organizasyon şemasındaki konumları ve tanımlarına göre gelir, kesinti, puantaj gibi hesaplamalar Logo Payroll içindeki formülasyon desteğiyle kolayca yapılabiliyor. Puantaj ve benzeri işlemlerin birey bazında ya da toplu halde yapılabilmesi, prim ve teşviklerin hesaplanma sürecini hızlandırıyor. Öte yandan ödemelere ilişkin mevzuat değişikliklerinin Logo Payroll üzerinden otomatik olarak güncellenmesi sayesinde tüm ödeme ve bütçe yönetimi de kolaylaşıyor. Çalışanlara banka aracılığıyla yapılacak ödemelerin emirleri de yine sistem üzerinden oluşturulabiliyor. Logo Payroll’un ücret simülasyon sihirbazları da gelecek dönemlere ilişkin tahmini ücret artışları, yan hak tanımları, yeni personel alımı ya da işten ayrılmalara göre alternatif senaryolar oluşturabiliyor. Böylece maliyetlerin öngörülebilmesi ve daha verimli bütçe çalışmalarının yapılabilmesi sağlanıyor.

Çalışan portalı üzerinden izin yönetimi

Logo Payroll’un sunduğu kolay izin girişi ve takibi özelliği sayesinde izin planlama işlemi sadeleşiyor. Tüm izinler takvim üzerinde izlenebilirken, kalan izin hesaplama, vardiyalar, mazeret izinleri gibi detaylar da etkili şekilde yönetilebiliyor.
Öte yandan çalışanlar Logo Payroll’un çalışan portalı üzerinden kolayca izin talebinde bulunurken, yöneticiler de izin onaylarını yine portal üzerinden verebiliyor.

Etkin raporlama

Tüm verilerin güvenli bir şekilde saklanmasını sağlayan Logo Payroll, bu verileri aynı zamanda gelişmiş ve detaylı raporlara da dönüştürebiliyor. Yatay bordro, icmal gibi raporlarının yanı sıra kolayca tanımlanabilen parametreler ve esnek seçimler sayesinde istenen detayda gelişmiş raporlar hazırlanabiliyor.

Sihirbazlarla kolay yapılandırma

Logo Payroll’un ihtiyaçlara göre yapılandırılması için konfigürasyon sihirbazları sunuluyor. Modüller, organizasyon birimleri, iş yerleri, gelir ve kesinti kalemleri birkaç dakika içinde belirleniyor. Ardından, kullanılmayacak kısımlar ekranlarda kapatılarak yalın bir görünümle, kullanıcılar açısından çok daha sade bir arayüz oluşturuluyor; bu da işlem hızlarını ve kullanım kolaylığını önemli ölçüde artırıyor.

Logo güvencesiyle destek hizmetleri

Logo Payroll’un satın alınmasından sistem konfigürasyonuna ya da kullanım sürecindeki sorulara kadar her noktada Logo’nun uzman desteği yanınızda! Yetkin destek ekibimiz, Logo Payroll ile ilgili tüm sorulara hızla ve çözüm odaklı yanıtlar sunuyor.

Kullanıcı dostu tasarım

Kolay kullanım baz alınarak yeni nesil teknolojilerle geliştirilen Logo Payroll’un göz yormayan, estetik masaüstü tasarımı, istediğiniz tüm bilgilere kolay ve hızlı bir şekilde erişmenizi sağlıyor. Logo Payroll kullanıcıları, masaüstünü diledikleri şekilde oluşturabiliyor, böylece sadece ihtiyaç duydukları menüleri görebiliyor. Kullanıcılar için farklı yetkilendirmeler yapılabilmesi sayesinde de her bir İK çalışanı ya da işletme personeli yalnızca kendisini ilgilendiren verilere ulaşabiliyor.

Sıkça sorulan sorular

Logo Payroll bulut-tabanlı bir hizmet olduğuna göre veriler nerede saklanıyor, güvenlik nasıl sağlanıyor?

Bulut çözümlerinde en yeni teknolojileri kullanan ve Türkiye sunucularında barındırılan verileriniz, Logo güvencesiyle daima koruma altında oluyor. Bu sayede Logo Payroll’daki verilerin kaybı ya da yetkisiz kişilerle paylaşılması gibi güvenlik açıkları söz konusu olmuyor.

Logo Payroll’u nasıl satın alabilirim?

Logo Payroll bulut-tabanlı (SaaS) bir hizmet olduğu için abonelik modeli çerçevesinde aylık/yıllık kiralama bedeliyle üyelik oluşturabilirsiniz. Bu işlemleri için www.logopayroll.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Logo Payroll nasıl fiyatlandırılıyor?

Logo Payroll, bordro hesaplaması yapılacak aktif çalışan sayısına göre fiyatlandırılır. Kullanıcıdan bağımsız, çalışan bazlı aylık ya da yıllık ödeme seçenekleriyle kredi kartınız üzerinden aboneliğinizi başlatabilirsiniz.

Logo Payroll’u kullanmaya yeni başladığımda ne yapmam gerekir?

İlk olarak Ödeme Konfigüratör ve Organizasyon Konfigüratör Sihirbazı ile uygulamada görmek istediğiniz organizasyonel birim, teşvik, gelir ve kesinti tanımı gibi kullanacağınız bilgi parçacıklarını seçmelisiniz. Seçiminiz sonrası, kullanmayacağınız kısımlar ekranda gelmeyecektir.

Excel’den puantaj bilgileri aktarılabilir mi?

Uygulama içinden kolaylıkla oluşturulabilecek şablonlarla puantaj verileri Excel’den aktarılabilir. Böylece yeni puantajlar oluşturabilir ya da isterseniz mevcut puantajlarınız üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.

Çok sayıda iş yerimiz var. Bu iş yerleri Excel’den Logo Payroll’a aktarılabilir mi?

Uygulama içinden oluşturulabilecek şablonlarla iş yeri verileri Excel’den aktarılabilir.

Logo Payroll’da ödeme neyi ifade ediyor?

Logo Payroll’da puantaj oluşturmak için Ödemeler menüsünden yeni ödeme oluşturulur. Ödeme oluşturuken puantajların tarihi, hangi çalışanlar için puantaj oluşturulacağı ya da puantajda yer alması istenen gelir ve kesintilerin hangileri olduğu belirlenir. Bunun sonucunda verilen kısıtlara uygun olarak puantajlar otomatik olarak oluşur.

Excel’den puantaj bilgileri aktarılabilir mi?

Uygulama içinden kolaylıkla oluşturulabilecek şablonlarla puantaj verileri Excel’den aktarılabilir. Böylece yeni puantajlar oluşturabilir ya da isterseniz mevcut puantajlarınız üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.

Logo Payroll ile kesinti, AGİ, kıdem ve ihbar tazminatı, BES kesintileri gibi hesaplamaları yapabilir miyim?

Evet, konfigüratör sihirbazlarını kullanarak gerekli formülleri oluşturabilir, kıdem ve ihbar gibi hesaplamaları ise otomatik olarak alabilirsiniz. Bu konuda desteğe ihtiyacınız olursa Logo ekibinden yardım alabilirsiniz.

Aynı ay/dönem için bir kişiye ait birden fazla puantaj yapabilir miyim?

Evet, bordro zarflarını ya da yatay bordroyu tek bir ödeme için ya da birden fazla ödemeyi kümüle ederek alabilirsiniz.

Logo Payroll Ar-Ge mevzuatını ve fiili hizmet mevzuatını destekliyor mu?

Evet, Logo Payroll ile yerinde Ar-Ge ve Teknopark Ar-Ge mevzuatına uygun olarak puantaj oluşturabilir, Ar-Ge raporu alabilirsiniz. Gelir tanımlarında da hangi gelirlerin fiili hizmet kapsamındaki günlere tabi olduğunu belirlemeniz yeterlidir.

Özel sigorta nasıl uygulanıyor?

İşveren tarafından ödenen özel sağlık sigortası, bireysel emeklilik sigortası gibi SGK ve gelir vergisi muafiyeti olan yardımlar için ayni gelir tanımlanır. Bu gelirlerin muaf tutulacağı kesintiler gelir tanımında belirtilir. Puantajda girilen tutarlar için yasal sınırlar çerçevesinde gelir vergisi ve SGK muafiyetleri herhangi ayrı bir işlem gerektirmeksizin otomatik olarak hesaplanır. Çalışanın elden ödediği özel sağlık sigortası için de istisna tanımı ile  puantajda gelir vergisi indirimi hesaplatılabilir.

Dönem bilgileri nasıl oluşur?

Dönem bilgileri uygulama tarafından oluşturulur. Herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Excel’den çalışan bilgileri aktarılabilir mi?

Evet, aktarılabilir. Çalışana ait tarihsel olarak tutulan tüm bilgi parçacıkları da (örn. ücret, iş yeri atama, tabi olduğu kanun numarası vb.) ayrı ayrı geçerlilik başlangıç tarihleri verilerek aktarılabilir.

Bordro zarfı e-posta ile gönderilebilir mi?

Evet, ekranda bordro zarfı oluşturulduğunda, “E-Mail Olarak Gönder” seçeneği ile çalışanın e-posta adresine gönderilir.

Bordrolarımı ERP uygulamama yevmiye fişi olarak nasıl işleyebilirim?

Ödeme Yönetimi altında bulunan Masraf Merkezi Dağıtım Raporu ile gelir ve kesinti tutarlarınızın masraf merkezleri bazında tanımlanan muhasebe hesap kodlarına dağıtımını Excel dosyası olarak alabilirsiniz. Bu dosyayı ERP uygulamanıza aktarabilirsiniz.

Yıllık izin haricindeki farklı izin tiplerini de Logo Payroll’da takip edebilir miyim?

Zaman-Devam Yönetimi altında sınırsız sayıda ücretli ve ücretsiz izin tipi tanımlayabilirsiniz.

Ücret simülasyonunu sadece belirli bir departman için kullanabilir miyim?

İster tüm çalışanlarınız için isterseniz bir ya da daha fazla organizasyon birimi için simülasyon yapabilirsiniz.

Sadece mevcut çalışanlarımız için mi ücret simülasyonu yapabilirim?

Mevcut çalışanlarınızın yanı sıra tarihsel olarak farklı ücretlerlle tahmini ilave çalışan sayılarını da simülasyona dahil edebilir ya da çalışan sayısını azaltacak şekilde tanımlama yapabilirsiniz.

Simülasyonu çalıştıracağımız tarihler için herhangi bir sınırlama var mı?

Simülasyon başlangıç ve bitiş tarihi esnektir. Ay, çeyrek, yarı yıl veya yıl için simülasyon çalıştırılabilir.