LOGO MIND INSIGHT

Güçlü analiz, veri keşfi ve görselleştirme yeteneği  

Genel bakış

Logo Mind Insight

Logo Mind Insight İş Analitiği çözümü, self-servis veri keşfi ve analizi süreçlerini kolaylaştırarak verilerin işletmelere değer katan, anlamlı, aksiyon odaklı bilgilere dönüştürülmesini sağlıyor.

Güçlü analiz, veri keşfi ve görselleştirme yeteneği

Logo’nun inovatif teknolojileri ile Qlik altyapısını bir araya getiren Logo Mind Insight İş Analitiği çözümü, işletmelerin tüm verilerini görselleştirerek analiz edebilmelerini ve raporlayabilmelerini sağlıyor. Böylece hem mevcut durum hem de geleceğe yönelik stratejiler veriye dayalı, objektif ve etkili şekilde yönetilebiliyor.

Özellikler

Self-servis görselleştirme, analiz ve veri keşfi

Verileri derinlemesine analiz etmek, yerleşik ve mobil ortamlardan veri paylaşımı sağlamak, doğru ve güvenilir kurumsal bilgi yönetimi hizmeti sunmak üzere tasarlanan Logo Mind Insight, self-servis veri keşfini yeni bir boyuta taşıyor. Logo Mind Insight kullanıcıları herhangi bir kısıtlama, sıralama veya sınırlama olmadan, sistem üzerinden kolayca arama yapabiliyor, istedikleri kriterleri belirleyerek sorularına hızla cevap alabiliyor.

Akıllı görselleştirme

Logo Mind Insight, farklı veri kaynaklarından gelen tüm verileri titizlikle ele alıp gözden kaçabilecek bulguları ortaya çıkarıyor ve görsel grafiklerle kullanıcıların dikkatine sunuyor. Logo Mind Insight’ın ekran boyutuna göre otomatik olarak uyarlanan hassas tasarım (Responsive Design) özelliği sayesinde, üretilen bilgiler ve görseller farklı cihaz ve ekranlarda kullanılabiliyor.

Etkili bilgi paylaşımı

Aynı proje üzerinde çalışan ekip üyeleri ya da farklı proje ekipleri Logo Mind Insight üzerinden bilgi alışverişi yaparak işletmenin genel faydasını gözeten kararlara imza atabiliyor. Logo Mind Insight üzerinde oluşan merkezi bilgi havuzu, farklı konu alanları ve çalışma grupları için içerik akışları sunarak önemli analizlerinin sonuçlarının hızlı bir şekilde alınmasına veya diğer ekiplerle paylaşılmasına olanak sağlıyor.

Her an ve her yerden veriye erişim

Logo Mind Insight, yerleşik sistemlerle sınırlı kalmadan, web ya da mobil uygulama üzerinden de kullanım sayesinde tüm analitik yeteneklere mobilite kazandırıyor. Veri keşfi, inceleme, görselleştirme, raporlama, iş birliği gibi tüm özelliklere, birleştirilmiş HTML5 istemci sayesinde her türlü cihaz üzerinden erişilebiliyor. iOS işletim sistemli cihazlara indirilebilen Qlik Sense Mobile uygulamasıyla da Logo Mind Insight sunucusuna kolaylıkla bağlanarak işlem yapmak mümkün oluyor. Bu mobil uygulama sayesinde, sistem yöneticisinin yetki verdiği tüm Logo Mind Insight uygulamaları mobil cihaz üzerinden de görüntülenip indirilebiliyor.

Kullanıcı dostu tasarım

Logo Mind Insight’ın kullanım kolaylığının yanı sıra, kullanıcıların kendi raporlarını kolayca tasarlayabilmesi de bu çözümü benzerlerinden ayırıyor. Merkezi bir yapıda yönetilen tüm veriler; karmaşık SQL sorguları yazmadan, görsel nesneleri birbirine bağlamakla uğraşmadan, sürükle-bırak yöntemiyle kolayca yerleştirilip hesaplamalar ve görsellerle zenginleştirilebiliyor.

Merkezi veri yönetimiyle dinamik yapı

Logo Mind Insight’ın sunduğu güçlü veri entegrasyonu sayesinde, farklı kaynaklardan gelen veriler, herhangi bir uygulamaya veya veri depolama aracına gerek kalmadan temizleniyor, dönüştürülüyor ve birleştirilebiliyor.

Sıkça sorulan sorular

İş ortaklarınızla nasıl iletişime geçebilirim?

Web sitemizde yer alan iş ortağı iletişim sayfası üzerinden Logo iş ortakları bilgilerine erişebilirsiniz. (Link: Logo iş ortakları iletişim sayfasına yönlendirme yapılabilir)

Ürünle ilgili detaylı bilgiyi nasıl alabilirim?

Logo Mind Insight ile ilgili bilgi edinmek için ürün tanıtım broşürünü inceleyebilir, ürün videosunu izleyebilir ya da Logo iş ortaklarıyla iletişime geçebilirsiniz. (Link: İlgili sayfalara yönlendirme yapılabilir)

Ürünün lisans kullanım yapısı nasıldır?

Kullanıcının adına atanan lisans yapısı söz konusudur. Bir lisans yalnızca bir kullanıcının kullanımına uygundur. Aynı kullanıcı adı ile farklı oturumlar yönetilemez.

Logo Mind Insight, Logo ERP ürünleri ile aynı sunucu üzerinde mi olmalıdır?

Hayır, böyle bir zorunluluk bulunmamaktadır. Logo Mind Insight’ta performans kaybı ve kurulum sorunları yaşamamak için, uygulamanın farklı bir sunucuya (tercihen sadece bu uygulamaya ayrılmış bir sunucuya) kurulması önerilir.

Uygulamaya iOS işletim sistemli cihazlardan erişebilir miyim?  

Evet, Logo Mind Insight’a iOS işletim sistemli cihazlardan da erişilebilir. Erişim ayarlarının yapılandırılması için “Yönetim Dokümanını ve Sistem Gereksinimleri Dokümanını” inceleyebilirsiniz.

Uygulamaya Android işletim sistemli cihazlardan erişebilir miyim?

Evet, Logo Mind Insight’a Android işletim sistemli cihazlardan da erişilebilir. Erişim ayarlarının yapılandırılması için “Yönetim Dokümanını ve Sistem Gereksinimleri Dokümanını” inceleyebilirsiniz.

Logo Mind Insight’ın mobil app’i var mı?

Logo Mind Insight, altyapısı Qlik Sense olan bir uygulama olduğu için, AppStore’da yer alan Qlik Sense Mobile uygulaması ile Logo Mind Insight sunucusunu bağlayarak cep telefonu ya da tabletten raporlarınıza erişim sağlayabilirsiniz.

Logo Mind Insight’a hangi veri kaynaklarını bağlayabilirim?

Logo Mind Insight’a tüm Logo Yazılım ürünlerini, Excel dosyalarınızı ve Logo çözüm ortaklarının sizler için geliştirdikleri ürünlerin veritabanlarını bağlayabilirsiniz.

Logo ERP ürünü üzerinde çok fazla verim var. Rapor görüntüleme sırasında performans sorunu yaşar mıyım?

Logo Mind Insight, kullandığı veriyi sıkıştırma özelliği ve bellek-içi raporlama teknolojileri sayesinde performans problemi ihtimalini minimize eder ve “Akıllı Arama” özelliğiyle saniyeler içinde raporlarınıza ulaşma imkanı sunar.

Hazır raporlar üzerinde değişiklik yapmak mümkün müdür?

Evet, entegrasyonlarla gelen raporlar üzerinde yönetici ve yetkili kullanıcılar değişiklik yapabilir. Yönetici olmayan kullanıcılar ise yetkileri dahilinde, raporları çoğaltıp kopyaları üzerinde değişiklik yapabilirler.

Kendi tasarladığım bir raporu bir başka kullanıcıyla nasıl paylaşabilirim?

Kullanıcılar; entegrasyon klasörü içindeki kendi tasarladıkları raporları, yetkileri dahilinde diğer kullanıcılara açabilirler. Kullanıcıların sıfırdan tasarladıkları raporlar, Yönetim Konsolu üzerinden, yönetici kullanıcı tarafından diğer kullanıcılarla paylaşılabilir.

Uygulamaya şirket dışından erişmem mümkün mü?

Evet, Logo Mind Insight ile raporlarınıza istediğiniz yerden istediğiniz zamanda erişebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için linkteki dokümandan, Uygulamayı Dışarı Açma adımlarını inceleyebilirsiniz.

Uygulamanın kurulumu için sistem gereksinimleri ile ilgili detaylı bilgi alabilir miyim?

Sistem gereksinimlerini linkteki dokümandan inceleyebilirsiniz.

Uygulamayı http üzerinden kullanabilir miyim?

Evet, kullanabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için linkteki Yönetim dokümanından “Çalışma Modu Seçimi” başlığını inceleyebilirsiniz.

Uygulamayı farklı bir SSL sertifikası üzerinden çalıştırabilir miyim?

Evet, Logo Mind Insight’ı kendi şirketinizde kullanılan bir sertifika ile çalıştırmanız mümkündür. Bu işlemi gerçekleştirmek için linkteki Yönetim dokümanından “Sertifika İşlemleri”ni inceleyebilirsiniz.