LOGO MIND NAVIGATOR

Değer katan analizler 

Hızlı ve dinamik raporlar 

Genel bakış

İşletmelerin ihtiyaç ve taleplerine kolaylıkla uyum sağlayabilen Logo Mind Navigator, üretilen tüm karmaşık verileri süzüp çok boyutlu analizlerle stratejik açıdan önemli bilgilere dönüştürüyor.

Değer katan analizler

Logo ERP ürünleri ile entegre çalışan Logo Mind Navigator, farklı kaynaklardan gelen karmaşık verileri işleyip anlamlı raporlara dönüştürerek işletmelere değer katıyor. Özetten detaya veri analizi, hazır modeller ve farklı veri kaynaklarına bağlantı kurabilme özellikleri bulunan Logo Mind Navigator, böylece işletme genelinde veri analizini mümkün kılıyor.

Hızlı ve dinamik raporlar

Logo Mind Navigator, gelişmiş filtre yapısı sayesinde, ihtiyaç duyulan verilere ihtiyaç olan anda ulaşarak, raporların bu veriler etrafında oluşturulmasına olanak sağlıyor. Zamanlanmış görevler sayesinde, verilen zaman aralıklarında Excel raporları güncellenerek istenen kişilerle paylaşılıyor, böylece hızlı ve dinamik raporlar üretiliyor. Oluşturulan raporlar, sistem üzerinden tüm ilgililere e-postayla gönderilerek etkili ve hızlı iletişim elde ediliyor.

Özellikler

Hazır raporlar

Herhangi bir özelleştirme gerektirmeyen analizler için Logo Mind Navigator ile birlikte gelen standart şablonlar, raporlama süreçlerini hızlandırıp kolaylaştırıyor. Bu standart raporlar Malzeme Yönetimi, Satış Yönetimi, Satın Alma Yönetimi, Sipariş Yönetimi, Finans Yönetimi, Muhasebe Yönetimi ve Üretim Yönetimi’ni kapsıyor. Hazır sorgu modelleri, rapor şablonları ve saklı yordamlar (Stored Procedure) sayesinde çok kısa sürede detaylı raporlamalar yapılabiliyor.

Özelleştirilebilir raporlar

Standart raporlar yerine, sektöre ya da işletmeye özel raporların hazırlanması gerektiğinde de Logo Mind Navigator kullanılabiliyor. Özel yazılan saklı yordamlar, kullanıcı tanımlı modeller ve tablolar oluşturma ve farklı veri kaynaklarından veri alma özellikleriyle Logo Mind Navigator, herhangi bir formül ya da SQL cümleciği yazmaya gerek kalmadan, ihtiyaç duyulan tüm raporları kolayca özelleştiriyor.

Veri toplama ve filtrelemede esneklik

Logo Mind Navigator, gelişmiş filtre yapısı sayesinde, farklı kaynaklardan gelen verileri doğru ve eksiksiz biçimde toplayabiliyor. İçeri Al/Dışarı At (Import/Export) özelliği sayesinde de veriler istenen yerlerden alınıp hedeflenen noktalara aktarılabiliyor ve güçlü bir veri ambarı oluşturuluyor.

Detaylı raporlama ve karşılaştırma

Logo Mind Navigator, işletmedeki her birimin anlık durumunu izlemeyi sağlayan özet ve ayrıntılı dağılım, durum ve karşılaştırma tabloları ve grafikleri sunuyor. Bu sayede satış, ürün, sipariş, tahsilat ve ödemelerin dağılımlarının yanı sıra malzeme ve stok durumu, cari hesaplar, nakit durumu gibi bilgiler de detaylı şekilde alınıp karşılaştırmalı tablolarla ve grafiklerle takip edilebiliyor.

Zamanlanmış görevler

Logo Mind Navigator, Excel raporlarının belirlenen zaman aralıklarıyla güncellenmesini ve kayıtlı kişilere e-posta olarak gönderilmesini de sağlıyor. Böylece işletme verileri ve dolayısıyla raporlarda oluşan tüm değişiklikler, ilgili kişilerle güncel olarak paylaşılabiliyor.

Durum bazlı senaryolar

Logo Mind Navigator, eldeki verilerin farklı senaryolara dönüştürülmesini ve böylece daha sağlıklı aksiyon alınmasını sağlıyor. Sistem üzerinde hazırlanmış karşılaştırmalı tablolara istenen değerler girilerek senaryolar oluşturulabiliyor; bu sayede, farklı koşulların nasıl sonuçlar yaratabileceği daha sağlıklı bir şekilde görülebiliyor.

Logo ERP çözümleriyle entegrasyon

Logo ERP çözümleriyle entegre çalışabilen Logo Mind Navigator, sistemdeki tüm verilere online erişerek raporların her zaman güncel olmasını sağlıyor.

Sıkça sorulan sorular

Logo ERP ürünlerinde tanımlı olan kullanıcıların tamamı Logo Mind Navigator ürününü de kullanabilir mi?

Logo Mind Navigator lisansı, Logo ERP ürünlerinin lisansından ayrı takip edilir. Logo ERP ürünlerine modül lisansı olarak eklenen Logo Mind Navigator, sadece bu lisansın atandığı kullanıcılar tarafından kullanılabilir durumdadır ve Logo Mind Navigator için kaç kullanıcı isteniyorsa, o kadar kullanıcı lisansı alınmalıdır.

Ürünün lisansını satın aldığım halde, uygulamaya girişte “Lisans satın almalısınız” uyarısıyla karşılaşıyorum, nasıl çözebilirim?

Uygulama lisansı, kullanılan Logo ERP ürünü üzerinde aktive edilmediği takdirde bu uyarı alınır. Lisans yenileme işlemi yapıldıktan sonra sorun giderilecektir.

Logo Mind Navigator’a Logo ürünleri dışında bir veri kaynağı bağlayabilir miyim?

Evet, bağlayabilirsiniz. Logo ERP ürün ailesinden Logo GO 3, Tiger 3 ve Logo Netsis 3 serisi ürünler ile entegre olan Logo Mind Navigator’a, farklı ürünlerin farklı tipteki veri kaynaklarını da bağlayarak raporlamada kullanabilirsiniz.

Hazır model ve raporları nasıl oluşturabilirim?

Hazır model ve raporlar Logo ERP ürün ailesinden Logo GO 3, Logo Tiger 3 ve Logo Netsis 3 serisi ürünler ile kullanılabilir. Bu ürünlerin veri kaynakları bağlandıktan sonra, uygulamanın “Logo Modelleri” menüsünden seçtiğiniz firma/dönem için standart raporları kolayca oluşturarak kullanabilirsiniz.

Hazır raporların içerikleri hangi konu başlıklarıyla ilgili?

Dağıtım Yönetimi, Duran Varlık Yönetimi, Finans Yönetimi, Malzeme Yönetimi, Muhasebe Yönetimi, Planlama, Satış Yönetimi, Satınalma Yönetimi, Talep Yönetimi, Teklif Yönetimi, Üretim Yönetimi, Bütçe, İthalat İhracat ve Kalite Yönetimi üst başlıklarının altında yer alan pek çok hazır raporu Logo entegrasyonlarıyla kullanabilirsiniz.

Kendi sorgu ve view’larımı kullanarak rapor tasarlayabilir miyim?

Evet, tasarlayabilirsiniz. Kullanıcı Tanımlı Model Editörü’nü kullanarak kendi geliştirdiğiniz sorgular ve view’lar ile rapor hazırlayabilirsiniz.

Store procedure kullanarak rapor hazırlayabilir miyim?

Evet, hazırlayabilirsiniz. Store procedure ile dışarıdan parameter göndererek sorgulayacağınız raporlar hazırlayabilirsiniz.

Navigator fonksiyonları Logo Mind Navigator ürününde de kullanılabilir durumda mı?

Evet, Navigator fonksiyonları Logo Mind Navigator ürününde de aynı kullanım biçimi ile kullanılabilir durumdadır.

Raporlarımın otomatik olarak e-posta ile gönderimini sağlayabilir miyim?

Evet, sağlayabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için kullanım dökümanından “Zamanlanmış Görev” başlığını inceleyebilirsiniz.

Navigator fonksiyonları Logo Mind Navigator ürününde de kullanılabilir durumda mı?

Evet, Navigator fonksiyonları Logo Mind Navigator ürününde de aynı kullanım biçimi ile kullanılabilir durumdadır.

Birden fazla firma ve dönemi konsolide edebilir miyim?

Evet. Kullanıcı Tanımlı Model Editörü ile birden fazla firma/dönem sorgusunu birleştirerek konsolide raporlar hazırlayabilirsiniz.

Bir firma/dönem için hazırladığım raporları başka bir firma/dönem için nasıl kullanabilirim?

Hazırladığınız tasarımların (Excel dosyalarının) Firma Geçişi Menüsü ile farklı bir firma/dönem için çoğaltılması mümkündür. Bu işlemi gerçekleştirmek için kullanım dökümanından “Firma Geçişi” başlığını inceleyebilirsiniz.

Bir firma/dönem için hazırladığım modelleri başka bir firma/dönem için nasıl kullanabilirim?

Kullanıcı Tanımlı Model Menüsünde Dışarı Aktar/İçeri Aktar menüleri kullanılarak, hazırladığınız modellerin farklı firma/dönemler için çoğaltılması mümkündür. Bu işlemi gerçekleştirmek için kullanım dökümanından “”Kullanıcı Tanımlı Model” başlığını inceleyebilirsiniz.

Birden fazla firma ve dönemi konsolide edebilir miyim?

Evet. Kullanıcı Tanımlı Model Editörü ile birden fazla firma/dönem sorgusunu birleştirerek konsolide raporlar hazırlayabilirsiniz.

Raporlarımı nasıl yetkilendirebilirim?

Logo Mind Navigator yetkilendirmesi, Logo ERP ürünlerinin yetkilendirildiği menülerden yapılır. Uygulamanın menüleri, modelleri ve raporları ayrı ayrı yetkilendirilebilir. Bu işlemi gerçekleştirmek için kullanım dökümanından “Yetkilendirme” başlığını inceleyebilirsiniz.