Close
Close

Part-time çalışan işçiler SGK teşvik hesabına dâhil edilir mi?

İşyerimizin 5510 kanun kapsamında aylık bildirgesini verdiği 1 sigortalı işçisi ile 17103 no.lu kanun kapsamında çalışan 1 sigortalı işçisi bulunmaktadır.5510 kanun kapsamında çalışan işçi 30.06.2019 tarihi itibariyle işten ayrılmış olup ortalama sigortalı çalışan sayısı düşmüş bulunmaktadır. İşten ayrılan 5510 kanun kapsamında bildirgesini verdiğimiz işçi yerine, kısmi süreli (part-time) çalışacak 1 işçi alırsak 17103 no.lu kanun kapsamında teşvikten faydalandırdığımız işçimizi yine teşvikten faydalandırmaya devam edebilir miyiz?

Kısacası tam süreli işçi yerine kısmi süreli işçinin istihdam edilmesi 17103 no.lu teşvikten yararlandırdığımız işçinin teşvikten yararlanmasına engel teşkil eder mi?

Teşvikten yararlandırdığınız kişi için ilgili dönemde çalışan sayısının bulduğunuz bu ortalama sayısının üzerinde olması halinde teşvikten yararlanabilirsiniz. Buna part-time çalışan işçi de dâhildir.Part-time çalışan stajyer öğrenci dâhil değildir.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir