Close
Close

Kurumların bünyelerinde çalışan muhasebeciler sokağa çıkma kısıtlamasından muaf mıdır?

Yeni kısıtlamalar tedbirleri kapsamında mali müşavir ve çalışanı olmayıp, İmalat şirketinde çalışan muhasebecilerde 21 günlük kısıtlamadan muaf mıdır?

Genelgeden anladığımız Mali Müşavirlik bürosu veya YMM ofislerinde çalışanlar içindir. 

41. Muafiyet nedenine bağlı olmak ve ikametlerinden iş yerlerine gidiş/gelişleri ile sınırlı olmak kaydıyla serbest muhasebeciler, serbest muhasebeci mali müşavirler, yeminli mali müşavirler ile çalışanları

Yeminli Mali Müşavirlik olarak hizmet verdiğimiz firmada çalışan muhasebe personeli sokağa çıkma yasağından muaf tutulacak mı? 

Genelgeden anladığımız Mali Müşavirlik bürosu veya YMM ofislerinde çalışanlar içindir. 

41. Muafiyet nedenine bağlı olmak ve ikametlerinden iş yerlerine gidiş/gelişleri ile sınırlı olmak kaydıyla serbest muhasebeciler, serbest muhasebeci mali müşavirler, yeminli mali müşavirler ile çalışanları YMM olan meslek mensubu bu konuda İYMM odasından bilgi alsın.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts