Close
Close

Yazarkasa kapanışı ne zaman yapılmalıdır?

İşletme defteri kapanışı yapacağız. Önce yazarkasayı mı kapatmamız gerekiyor? Yoksa önce vergi dairesi kapanışını yapmamız mı gerekiyor?

Kapanış işlemleri 1 ay içinde yapılır. Öncelikli bir işlem yok.

Okul Servisi sahibi olan gerçek kişi servis aracını satıp kapanış verecek, yalnız plakayı satmıyor. Servis aracının satışı ile vergi dairesi kapanışı nasıl olmalıdır? 

Vergi dairesindeki mükellefiyet Plaka satılmadığı sürece devam eder.


Kaynak: ismmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts