Close
Close

Nihai tüketicilerden iade gelen ürünler için gider pusulası mı düzenlenmelidir?

E- faturaya tabi bir mükellefim bayan kıyafeti satıyor. Müşterilerden gelen iadeler için gider pusulası mı kesmesi gerekir yoksa iade faturası kesmesi daha mı doğru olur?

Vergi mükellefi olan alıcılar iade faturası düzenleyecektir. 

Nihai tüketicilerin mal iadeleri için gider pusulası düzenlenir.

Mükellefim satın aldığı terlikleri vergi mükellefi olmayan evden çalışan ev hanımlarına elde nakış işleterek satmaktadır. Ödediği nakış bedelleri için gider pusulası düzenlemek istiyor. Stopaj oranı kaç olmalıdır? 

% 2 oranında GV stopajı yapılır. (GVK MADDE 94/13-a)


Kaynak: ismmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts