Close
Close

Aralık ayında kısa çalışma ödeneğine başvuru yapan firmalar eksik gün kodu olarak ne bildirmelidir?

Firmamızı kısa çalışmadan faydalandırmak istediğimizde 1.Excel olarak kısa çalışma işçi listesini doldururken kısa çalışma başlama tarihini 01.12.2020 tarih olarak yaptığımda kısa çalışmanın başladığı aya ilişkin bilgiler kısmındaki gün sayısı kısmına 1 mi yazmamız gerekmektedir?
Sigortaya hizmet listelerini bildirirken SGK bildirgesine Aralık ayı 1 gün çalışmış 30 gün gün kısa çalışmadan 18 kod ile bildirmemiz mi gerekmektedir?

Faaliyetin tamamen durduğu işyerlerinde kçö 30 gün ve eksik gün kodu 18 kod olarak bildirilmelidir.


2020/Nisan ayından itibaren 2 ay kçö faydalandık. Daha sonra 2 ay süreyle 4447/26 maddeden faydalandık. 4447/26 geçici madde süre 6 aya çıkarıldı. Bu süreden faydalanabilir miyiz?

SGK da teşvik tanımla genelgesi ile yeni teşviklerde aktifleşmenin sağlaması beklenmektedir.


Kaynak: ismmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts