Close
Close

Takvim yılı içerisinde sınıf değişikliği yapılır mı?

2021 yılı 2.sınıf(işletme) defteri tutan bir müşterimi bu ay içerisinde 1.sınıfa (bilanço usulüne) geçirebilir miyim? 

Takvim yılı içinde sınıf değiştirilmez. Bilanço esasına tabi olan firmalar şirkete dönüşebilir.

Fizyoterapist bir kişiye mükellefiyet açacağız. Bunun için verbis, e defter ve e fatura mükellefiyeti için bir zorunluluğu var mıdır? Yoksa sadece dbs den serbest meslek olarak devam edebilir miyiz?

Dbs den serbest meslek kazanç defteri tutulur.

E-smm düzenlenir. 

Serbest meslek mensubu e-defter e-fatura kullanmaz. 

Verbis İÇİN Aşağıdaki linkde bulunan KVKK UYUM REHBERİNİ inceleyiniz. https://archive.ismmmo.org.tr/YAYINLAR/e_kitap/kvkk_uyum_rehberi_2.pdf


Kaynak: ismmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts