Close
Close

Kurs ve okul öğrencilerine yapılan bağışlar gelir vergisinden indirilir mi?

YILLIK GELİR VERGİSİ BEYANINDA İNDİRİMLER BÖLÜMÜNDE GELİR VERGİSİ KANUNU 89/5 MADDESİNE GÖRE (yüz yatak (kalkınmada öncelikli yörelerde elli yatak) kapasitesinden az olmamak üzere öğrenci yurdu) 

Mükellefin bağış makbuzları var. 

1. Kurs ve okul talebelerine yardım derneği 

2.Tahsil çağındaki talebelere yardım derneği 

3.Eğitim ve kültür hizmetlerine yardım derneği bu üç madde de yazılan derneklerin bağış makbuzları gvk 89/5 maddesi kapsamında indirimlere yazılır mı ?

MADDE BELİRTİLEN YERLERİN İNŞASI İÇİN YAPILAN BAĞIŞ İSE İNDİRİLİR.

İNŞAAT YAPIMI YOK İSE İNDİRİLEMEYECEĞİ GÖRÜŞÜNDEYİZ.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts