Close
Close

İşyerinde SSK’lı çalışan işçi başka bir şirkete ortak olursa teşvikten yararlanmaya devam edebilir mi?

Şirketimizde çalışan kişi 27103 sayılı teşvikten faydalanmaktadır, daha sonra başka bir şirketten hisse devri alarak ortak ve şirket müdürü oldu. Halen eski şirkette de çalışmaktadır. Acaba 27103 sayılı teşviki bozulur mu? Yersiz yararlanmaktan ileride ceza yer mi?

Kişinin fiiili çalışması karşılığı 4a sigortalılığı ve teşvikten yararlanması sözkonusudur ve aynı işyerinde koşullar değişmediği sürece geçerli ve hukukidir. İşçiniz işçin e-sgk işveren sisteminden teşvik sorgulaması yapmayı unutmayınız.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts