Close
Close

İnternet üzerinden oyun oynayıp yayın açarak gelir elde eden bir kişi mükellefiyet açtırmalı mıdır?


Bir kişi internette savaş oyunlarından kazandığı para banka hesabına aktarılıyor. Yani oyun oynayarak para kazanıyor. Bu durumda bir mükellefiyet gerekir mi?

Ticari kazanç mükellefiyeti tesis etmesi gerekir. Hiçbir faaliyet vergisiz olmaz.

Vefat eden mükellefin varisleri işletmenin devamına karar vermişlerdir. Varisler için Adi Ortaklık kuruldu ve devir işlemleri yapılacak. Devir işleminde, demirbaşlar, araçlar vb. için fatura kesilmeli mi? 

Fatura düzenlenmez. Vefat eden kişinin bilançosu Adi ortaklığın açılış bilançosu olur. 

ÖKC var ise Adi ortaklık adına kayıt yaptırılır.


Kaynak: ismmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts