Close
Close

Gümrük çıkış beyannamesi olmadan yurtdışına yapılan ürün teslimlerinde KDV hesaplanır mı?

E-Ticaret sitemizden yapılan alışverişlerde taksit yapan müşterilerimize ek taksit hizmeti vade farkı uygulandığında fiyat artmış oluyor. Bu mali bedeli ile ek hizmet bedeli arasında fark tutarın KDV hesaplanmalı mıdır?

Farkına KDV hesaplanır.


İnternetten yurt dışındaki müşterilere küçük hediyelik eşyalar satıyoruz. Göndermesini de kargo ile yapıyoruz. Öğrenmek istediklerim şunlar:

1-Sattığımız mallar küçük şeyler yastık kılıfı, yatak örtüsü, kilimden mamul çanta ve benzeri şeylerdir. Bunlara fatura keserken KDV hesaplayacak mıyız?

2- Bu şekilde yüzlerce küçük küçük fatura kesme durumunda kalıyoruz. Kredi kartı ile yapılan satışları aylık olarak tek bir faturada toplayabilir miyiz? 

1- GÇB olmadığı için KDV hesaplanır. 

2 -Her satış için ayrı ayrı belge düzenlenir.


Kaynak: ismmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts