Close
Close

Göç idaresine düzenlenen fatura ve makbuzlarda KDV tevkifatı yapılmalı mıdır?

Yeni tevkifat oranlarına göre avukatların il göç idaresine kestiği makbuzlarda tevkifat uygulayacaklar mı?

GÖÇ İDARESİ DE 5018 sayılı yasaya tabidir. KDV tevkifatı yapılacaktır. (5/10)

1) Organizasyon firması olan mükellef de KDV tevkifatı belirli alıcılara uygulanıyordu. 01.03.2021 tarihinden itibaren bu uygulamada herhangi bir değişiklik oldu mu? 

2) Sanayi odaları belirli alıcılar kapsamında mıdır?

1-DEĞİŞİKLİK olmadı.

2-Ticaret ve Sanayi Odaları tüzel kişiliğe sahip kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşlarıdır (5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu’nun 4.maddesi).

Sanayi odası KDV tevkifatı uygulaması başladığından beri kapsamdadır.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts