Close
Close

E-Defter ve beratlarının ikincil kopyaları Gelir İdaresi Başkanlığı’nın sistemine mi aktarılmalıdır?

Kesilen e-faturaların çıktısını alıp saklama zorunluluğu var mıdır?

Elektronik faturaların kâğıt çıktısı değil elektronik ortamda saklanması gereklidir. 


Yeni getirilen e-defter ve beratların ikincil kopyalarını Gelir İdaresi Başkanlığı’na gönderilmesi ve saklanması ile ilgili mükellef olarak bizim yapmamız gereken bir işlem var mı?

Saklama yükümlülükleri kapsamında e-defter ve berat dosyalarının ikincil kopyaları bildiğiniz üzere GİB hesaplarına aktarılmaya başlandı. Eğer aktarım yapıldıysa listeleme ekranlarından bir kez daha kontrol edebilirsiniz.


Kaynak: ismmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts