Close
Close

Serbest bölgeye düzenlenecek faturalarda 7 günlük süre geçerli midir?

İnşaat şirketiyiz. Şirket ortağımız adına düzenlenen yapı denetim firmasının düzenlemiş olduğu yapı denetim hizmet bedeli faturasını nasıl muhasebe kaydını nasıl yapmalıyız?

Faturanın şirket adına düzenlenmesi gerekir. Fatura düzenleyen firma bu faturayı iptal edip, şirket adına düzenlenmelidir.


Serbest bölgeye kesilecek faturalarda 7 günlük süre fatura kesme geçerli mi?

Sevk irsaliyesi yapılan mal teslimi nereye, kime (serbest bölge dahil) yapılır ise yapılsın 7 gün içinde fatura düzenlenecektir.

Serbest bölgeye düzenlenecek faturalarda 7 günlük süre geçerli midir?


Kaynak: ismmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts