Close
Close

E-Belge üzerinden düzenlenen e-arşiv fatura iptal edilir mi?

İşletmemiz 2.el oto alım satım ticareti yapmaktadır. 11.01.2021 tarihli e-arşiv faturasında KDV oranı %1 olması gerekirken sehven “0” olarak düzenlenmiştir. Bu faturanın iptali ve düzeltmesi nasıl olmalıdır?

Yanlış düzenlenen fatura kayıtlara alınmaz. Çıktısı alınarak iptal yazılır ve 5 yıl saklanır.

Müşteriye çıktısı verilmez. Verilmiş ise alınır. Yeni fatura düzenlenir.


E-arşiv veya e-fatura olarak kestiğimiz Kur farkı faturasında 7 günlük süre kısıtı söz konusu mudur? 2021 Ocak kur farkı faturasını ne zamana kadar düzenlemeliyiz?

Tüm faturaların 7 günlük süre içinde düzenlenmesi gereklidir.


Kaynak: ismmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts