Close
Close

E-Defter uygulamasına dahil olmak için bilanço usulüne göre mi defter tutmak zorundayız?

İşletme defterine tabi müşterim kendi internet sitesinde, internet ortamında reklamların yayınlanmasına aracılık faaliyetinde bulunmaktadır. 01.01.2020 de e-arşiv, e-fatura uygulamasına geçtik. Bilanço esasına göre defter tutma hadlerini geçmiyor. 2021 de defter beyan sisteminden çıkıp, e-deftere geçmesi zorunlu mudur? 

E-defter uygulamasına dahil olmak için bilanço esasına tabi defter tutma yükümlülüğü


Araç alım satımı yapan mükellefimin 2020 aralık ayı sonu itibari ile 5.802.000,00 TL kümülatif hasılatı bulunmaktadır. E-fatura veya e-deftere geçme zorunluluğumuz var mıdır?

E-defter’ e geçiş 01/01/2022 den itibaren geçilir. E-fatura’ ya geçiş 01/07/2021 den itibaren geçilir. 

E-uygulamalar için aşağıdaki linkteki takvim bilgilendirmesini İNCELEYİNİZ.

https://archive.ismmmo.org.tr/docs/mevzuat/e_uygulamalar_tablo_ozet.pdf

Kaynak: ismmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts