Close
Close

Öğrenci yurtları turizm payı beyannamesi vermeli midir?

Firmamız öğrenci yurdu olarak faaliyet göstermektedir. Öğrenci yurdu faaliyetinden elde ettiği hasılat turizm payı vergisine tabi midir?

Öğrenci yurtları turizm payı beyannamesi vermez. Aşağıdaki linki inceleyiniz.

https://archive.ismmmo.org.tr/docs/mevzuat/duyuru/04112019_turizm_payi_beyanname_tebligi.pd

A-1 yetki belgesine sahip yeni bir müşterim turizm maksatlı olarak otellerden belirli yerlere ücret karşılığı 10-15 kişilik gruplarla toplu taşıma yapmaktadır. Müşterim bu taşımalarla ilgili geliri belgelendirmek maksadıyla bilet düzenliyormuş. Bu uygulama doğru mu? 

Müşterinizin yaptığı uygulama doğrudur.


Kaynak: ismmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts