Close
Close

Biri mülk sahibi olan iki mali müşavir aynı ofiste faaliyet gösterebilir mi? Bir mali müşavir diğer mali müşavirin yanında sigortalı çalışarak serbest olarak defter tutabilir mi?

Biri mülk sahibi olan iki mali müşavir aynı ofiste faaliyet gösterebilir mi? Bir mali müşavir diğer mali müşavirin yanında sigortalı çalışarak serbest olarak defter tutabilir mi?

Bir büroyu iki mali müşavir birbirlerinden bağımsız kullanıyor. Ofisin tapusu birisinin üzerinedir.
İki mali müşavir bir birlerinden ayrı iş yapacaklar.
İkinci mali müşavir oraya kira ödemeyecek, karşılığında iş olarak ofisin sahibi mali müşavirin işlerine yardım edecek. Hem kendi mükellef işlerini yapacak hem de imkân dahilinde ofis sahibi mali müşavirin mükellef işlerini yapacak. Bu durumda kira yok, muhtasar stopaj durumu nasıl olur.

İkinci mali müşavir ofis sahibin yanında sigortalı gösterilebilir mi?

Kira ödemese de Mal sahibi olan emsal kira bedelinden İş yeri kira geliri olarak GMSİ beyanında bulunacaktır. Kira ile iş gücünün takası olmaz.
Serbest çalışanlar Bağ- kurlu olmak zorundadır.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir