Close
Close

Yurtdışına düzenlediğimiz komisyon faturasını geçici vergi beyannamesinin fatura bilgileri bölümünde vergi numarasını ne yazmalıyım?

Firmamız yurtdışı firmalara mümessillik yapmakta ve komisyon almaktadır. Gelen komisyon bedellerine fatura kesmektedir. Bu faturaları geçici beyanname fatura bilgileri bölümünde beyan ederken vergi numarası hanesini boş mu bırakmak lazım yoksa İhracat bildiriminde olduğu gibi 2222222222 yazmak gerekmektedir?

Konu ile ilgili mevzuatta açık bir düzenleme olmadığı için 222 rakamının yazılması gerektiği görüşündeyiz.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir