Close
Close

Şirketin aktifinde 2 yıldan fazla süredir kayıtlı KDV’den muaf olarak alınmış olan arsanın satışında KDV ve Kurumlar vergisi istisnası var mıdır?

Şirketimiz Aktifine Ticari Alacaklarımızın tahsili esnasında İcradan % 0 KDV ile Satın almış olduğumuz Tapuda Niteliği: Fındık bahçesi olarak görünen 16.827,56 m2 Yüzölçümü bulunan Arsa 2 yıldan fazla Aktifimizde bulunmaktadır. Konu arsayı bir şahsa satmak durumundayız. KDV hesaplanmalı mıdır?

KVK.5.(1) 6- e- Maddesi istisna uygulanacak taşınmaz için tarla ve arsa ayrımı yapmadan “AKTİFTE KAYITLI TAŞINMAZ.” Tanımlaması olduğu için KV ve KDV istisnası uygulanır. KDV hesaplanmaz.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir