Close
Close

Vergi mükelleflerine yapılan 5.000 TL ve üstü satışlara istinaden kâğıt fatura düzenleyebilir miyiz?

E- arşiv uygulamasına geçmeyen fakat E- Faturaya tabi olan müşterisine 5.000 TL’nin üzerinde fatura düzenleyecek olan firma e–Arşiv Fatura mı kesecek yoksa kâğıt fatura mı düzenleyecektir?

Vergi mükellefi olan kişi ve kurumlara düzenlenecek Fatura bedeli 5.000 TL ve üstü olması halinde faturalar e-Arşiv Fatura olarak düzenlenecektir. Kâğıt fatura düzenlenmez.


Müteahhit firma 03.01.2020 ve 07.01.2020 tarihinde daire satışı yapmıştır. Bu satışlara istinaden kâğıt fatura düzenleyebilir miyiz? E- arşiv fatura kesmemiz zorunlu mudur?

01/01/2020-07/01/2020 Tarihleri arasında kâğıt fatura düzenlenebilir. Bu tarih den sonra 5.000 ve 30.000 TL sınırlar dikkate alınarak e-arşiv fatura düzenlenir.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir