Close
Close

TÜRMOB’dan oluşturulan muhasebe sözleşmesi mükellefe imzalatılmalı mıdır?

Mükellefe imzalatılacak olan meslek mensubu sözleşmesi ismmmo internet sitesinden aldığımız excel sözleşmesi mi yoksa türmob sistemine girilen sözleşmemi olmalıdır?

Mesleki hizmet sözleşmesi İSMMMO’dan veya TÜRMOB’dan girilmesi ile tek sözleşme yapılmış olur. Sözleşmenin çıktısı alınarak müşteriye imzalatılır.

Adi ortaklıktan gelir elde eden için geçici vergi beyannamesi göndermek istiyorum. Beyanname gönderme sözleşmesi nasıl yapılmalıdır?

Beyanname gönderme sözleşmesi GİB internet VD sisteminden yapılır. 

Yapılacak Aracılık ve sorumluluk sözleşmesi; 

-Adi Ortaklık için ayrı sözleşme, 

-Her ortak iki ayrı ayı sözleşme yapılır.


Kaynak: ismmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts