Close
Close

Temmuz ayı SGK ve Muhtasar beyannamelerini muhtasar ve prim beyannamesi ile mi bildirimini yapacağız?

Temmuz ayı SGK ve Muhtasar beyannamelerini muhtasar ve prim beyannamesi ile mi bildirimini yapacağız?

3 Aylık Muhtasar Beyanname mükellefiyiz. 1.7.2019’dan itibaren Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesine geçilmektedir. Buna göre firmamız Nisan-Mayıs-Haziran 2019 Beyannamesini bu ay eski sistemle vereceğimizi düşünüyorum. Haziran SGK Bildirgesini yine eski sistemle vereceğiz.

Ancak yeni beyanname sistemine Temmuz beyannamelerinde geçeceğiz diye düşünmekteyim. Ancak 189 Vergi hattı ile görüştüğümüzde Temmuz-Ağustos-Eylül 2019 beyannamesini de yine 3 aylık vereceğimizi söylediler. Bu konuda tereddütlerimiz oluştu. Bu konuda bizi verebilir misiniz?

SGK ve VD eski sisteme göre bildirge ve beyanname almaktadır.
Uzama hakkında henüz yasal bir açıklama yapılmamıştır.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir