Close
Close

Kuracağımız iktisadi işletme bilanço usulüne göre mi yoksa işletme esasına göre mi deftere tabidir?

Kuracağımız iktisadi işletme bilanço usulüne göre mi yoksa işletme esasına göre mi deftere tabidir?

Sokakta kalan insanları barındıran derneğimiz ve buna bağlı iktisadi işletme kuruyoruz. Bu iktisadi işletme bilanço esasına göre mi deftere tabi olur yoksa işletme esasına göre mi deftere tabi olurlar?

Dernek ve vakıfların iktisadi işletmeleri Kurumlar vergi mükellefi oldukları için Bilanço esasına göre defter tutulur. Defterler Notere onaylatılır.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir