Close
Close

Şirketi olan doktorlar hastanelere 1 Temmuz 2021’den itibaren e-Fatura düzenleyecektir.

Özel hastanede doktorluk hizmeti veren bir mükellef (vergi mükellefi hastaneye her ay hakediş olarak fatura kesiyor ) 01.07.2021 tarihinde e faturaya geçmesi zorunlu mudur?

Serbest Meslek Erbabı olan doktorlar fatura düzenlemez, e-smm düzenlerler. Şayet Doktor faaliyetini şirket olarak sunuyor ise 01 Temmuz 2021’den itibaren e-Fatura kullanacaktır.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts