Close
Close

Ödeme alamadığım müşterilere Serbest Meslek Makbuzu düzenlemeli miyim?

Ödeme alamadığım müşterilere Serbest Meslek Makbuzu düzenlemeli miyim?

SMMM sözleşmelerini güncellemekteyim. Ödeme hiç yapmayan ve bu nedenle hiç makbuz kesmediğim mükellefleri gayri faal seçmem doğru mudur?
Yalnız Mükellefin yıl içinde alış-satışı var. Yoksa odanın verdiği tutarı mı yazmam gerekiyor?

S.M.Makbuzu bedel alınsa da alınmasa da her ay düzenlenmesi gerekir. Gayri faal mükellef hiç bir teslimi(satışı) olmayanlardır.


Kaynak: Gib
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir