Close
Close

Fatura düzenlerken bir koçan atlamışız. Seri numarası daha önce kesilen faturaların numarasından küçük olan bu faturaları kullanabilir miyim?

Fatura düzenlerken bir koçan atlamışız. Seri numarası daha önce kesilen faturaların numarasından küçük olan bu faturaları kullanabilir miyim?

Kozmetik işi ile iştigal eden Limited Şirket mükellefim sürekli form fatura kullanmaktadır ve faturalarını bilgisayar üzerinden yazıcı çıktısı alarak kesmektedir. Seri formlar halinde olan faturaları 150’şer adetlik ayrı ayrı kolilerde muhafaza etmektedirler. Yazıcıda mevcut fatura bitince kolileri karıştırmış ve sonraki koliyi yazıcıya takarak kesmeye devam etmiştir. 3501-3650 serisi atlandığından 150 tane kesilmemiş fatura kalmıştır. Bu faturaları iptal etmeli, yoksa 3651 ile başlayan 150 adetlik seri bittikten sonra arada boş kalan 150 adeti kesmeli mi? Nasıl bir yol izlense kanunen doğru işlem yapılmış olur?

Faturalar bir birini takip eden numaralar olarak kullanılmasında sakınca yoktur. İptale gerek yok.


Kaynak: Gib
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir