Close
Close

Nisan ayında 10 gün raporlu olan ve nakdi ücret desteği alacak olan personelin nakdi ücret desteği alacağı gün sayısı ne olacaktır?

16.03.2020 de KÇÖ ye başvuru yaptık. 16.03.2020 tarihinde 04 kod ile işçi çıkarmışız. İŞKUR kod değişimi yapın yada KÇÖ ödenekleri geri verin diyor. Avukatımız işçi çıkışlarının 24.03.2020 tarihinden itibaren yasaklanmış olduğunu söylüyor. Sgk kod değişimi normalde yapıyor fakat bizim dilekçemizi bile zor aldılar. İki aydır sonuç yok. İŞKUR ısrarla acele etmemizi istiyor. İşçi çıkarım yasağı 24.03.2020 de mi başlamıştır? 

İŞKUR doğru söylüyor. Mutlaka kod değişimi yapınız.

Nakit ücret desteğinden yararlanan personel 10 sağlık rapor almıştır. (Sağlık raporuna onay verildi.) Nisan nakit ücret desteği 20 gün olarak mı girilecektir. Yoksa 30 gün mü girilecektir?

Raporlu gün 10, Nüd 20 gün eksik gün kodu 29 olarak bildirilmelidir.

Yeni Koronavirüs (Covid-19) Nedeniyle Dışsal Etkilerden Kaynaklanan Dönemsel Durumlar Kapsamındaki Zorlayıcı Sebep Gerekçesiyle Kısa Çalışma Uygulanan İşyerleri İçin Kısa Çalışma Ödeneğinin Süresinin Uzatılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3910)


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts