Close
Close

Mali müşavirler il dışındaki müşterilerine gidebilmek için seyahat izin belgesi almak zorunda mıdır?

İstanbul dışı iş seyahatlerinin izne mi tabidir?

Mesleki faaliyetler ile ilgili olarak Şehir dışındaki Müşteriniz için Kaymakamlığa müracaat ediniz. İl dışındaki müşteri ile yaptığınız mesleki hizmet sözleşmesini ibraz etmeniz gerekir.

Şu an çalışmamaktayım. Akraba meslek mensubuna yardımına günde 4 saat falan yardıma gitmek istiyorum. Tam kapanmada muaf oluyor muyum? Sadece ismmmo kimlik kartım var?

Genelgedeki tanımlama dışında bilgimiz yok. 

Büronuz yok ise, Bağımlı çalışmıyorsanız muafiyet uygulanmayacağı görüşündeyiz. 

41. Muafiyet nedenine bağlı olmak ve ikametlerinden iş yerlerine gidiş/gelişleri ile sınırlı olmak kaydıyla serbest muhasebeciler, serbest muhasebeci mali müşavirler, yeminli mali müşavirler ile çalışanları,


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts