Close
Close

Limited şirket ortağı bir kişi ortaklıktan çıktıktan sonra aynı iş yerinde sigortalı olarak çalışabilir mi?

A Limited şirket ortağı ve müdürü olan birisi (bağ-kur ödüyor) müdürlükten ve ortaklıktan ayrılıp daha sonra da A Limited şirketinde sigorta personel olarak çalışabilir mi?

Kişi ortaklığından ve müdürlüğünden ayrıldığı şirkette 4a işçisi olarak çalışabilir. Ortak veya müdürken de başka bir işyerindeki fiili çalışması dolayısıyla 4a sigortalısı olabilir.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir