Close
Close

Kısa çalışma ödeneği alan bir personelin SGK prim gün bildirimi nasıl yapılmalıdır?

Firmamız 2021 Nisan Mayıs haziran ayları için ayda 14 gün çalışma geri kalan için kısa çalışma talebinde bulundu. Ancak 5 personelimiz yeni personel olduğu için kısa çalışma ya dahil edemiyoruz ve 4 personelimiz de kısa çalışma şartları sağlayamıyor. Bu durum da Kısa çalışma hak etmiş personellerin ssk günleri 14 gün ancak kısa çalışma hak etmemiş veya yeni girmiş personellerin ssk günleri 30 gün olarak gösterme hakkımız var mı?

KÇÖ alanların onaylanıp bildirilmesi kçö hak kazanamayan işçilerinde fiili çalışmaları karşılığındaki günlerinin bildirilmesi çalışılmayan günleri var ise eksik gün nedeni belirtilerek bildirilmeleri gerekmektedir.


Restorantta çalışan ancak ise girişi 17 Nisan  2020 sonrası olan çalışanlar için nisan ayına ücretsiz izin girişi yapıyoruz. Ancak sistem “17 Nisan sonrası işe girişler için başvuru yapılamaz” uyarısı vermekte Restoranlarda çalışanlar için bu uygulama olmayacaktı mart ayında çalışanlara ücretsiz izin parası verilecekti. Son durum nedir? 

Sistem güncellenmiştir. Tekrar kontrol ediniz.

_______________________________________________________________


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts