Close
Close

Kiraladığımız iş yerine yaptığımız tadilat giderlerini özel maliyetlere işleyebilir miyiz?

Kiraladığımız iş yerine yaptığımız tadilat giderlerini özel maliyetlere işleyebilir miyiz? Amortisman oranı nasıl belirlenmelidir?

Bir Limited şirket mükellefimiz şirket ortağından kiralamış olduğu ofisine 99.500 TL tutarında tadilat, boya ve dekorasyon yaptırdı.
Özel maliyete mi işliyoruz?
Özel maliyete işlersek amortisman oranı ne kadar olacaktır?

Özel maliyet olarak kayıtlara alınır. Kira süresi ile amorti edilir.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Özel maliyet olarak kayıtlara alınır. Kira süresi ile amorti edilir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir