Close
Close

KDV’li aldığım kitapların satışında KDV uygulayacak mıyım?

KDV’li aldığım kitapların satışında KDV uygulayacak mıyım?

Tebliğden anladığımız kadarıyla yayınevinden yapılan alışlarda KDV sıfır. Yayınevleri harici alışlarda KDV uygulanacağı belirtiliyor.

Bir kırtasiye firması olarak yayın evinden aldığım KDV’siz kitapları satış yaparken KDV’siz olarak mı yapacağız ayrıca önceki dönemlerde KDV’li olarak aldığımız kitapların satışını da KDV siz mi uygulayacağız?

Kitap nereden alınır, nerede satılırsa satılsın KDV hesaplanmaz. Kırtasiye firması olarak yayın evinden aldığınız KDV siz kitapları satış yaparken KDV siz olarak satacaksınız.

Önceki dönemlerde KDV’li olarak aldığımız kitapların satışını da KDV hesaplamayacaksınız.

Alış da ödediğiniz KDV’sini zaten indirim konusu yapmıştınız.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir