Close
Close

İşletme defterlerinin kapanış tasdiki yapılır mı?

İşletme defterlerinin kapanış tasdiki yapılır mı?

2018 yılı işletme defteri kapanışları noter tarafından yapılmamıştır. Açıklama ise; noterlerce artık işletme defterleri kapanışı yapılmamaktadır şeklinde olmuştur. Konu ile ilgili tam bir bilgiye ulaşamadım. 2018 yılı işletme defterinin kapanış tasdikinin olmaması bir sorun teşkil eder mi?

Hangi defterlerin kapanış veya ara tasdiklerinin yapılmasına yönelik bilgilendirme TÜRMOB ‘un sayfasında ilan edilmiştir. Ayrıca 19 Aralık 2012 tarih ve 28502 sayılı resmi gazetede ticari defterlere ilişkin Bakanlığımızca da kanunun yayımı sonrasında tebliğde yayımlanmış olup tebliğe uygun hareket edilmesi gerekmektedir.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir