Close
Close

Gelir vergisi mükellefiyeti olan bir kişi bir şirkete mükellefiyetini devir edebilir mi?

Gerçek usulde gelir vergisi mükellefi olan bir kişi sadece kendisinin olduğu tek ortaklı bir limited şirket açtı. Açık olan gelir vergisi mükellefiyetini yeni açılan limited şirkete devredebilir miyiz?

Söz konusu ortağın üzerine kayıtlı araç var ve bu aracı şirket işlemlerinde kullandığı için giderlerini kullanabilmesi için ne yapmamız lazım

1-Fatura düzenlemek sureti ile devir edebilirsiniz. 

2-Aracın satışını Şirket yapmanız gerekir.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts