Close
Close

Ev hizmetlerinde çalışan personellerin geçmiş aylara ilişkin prim tutarlarını nasıl düzeltebiliriz?

Ev hizmetlerinde EK9-10 günden fazla kapsamında 30 gün çalışan personellerimizden bir tanesi için (Bebek Bakıcımız) sehven 2021 yılında günlük kazanç güncellemesi yapmadığımızı ve primlerinin düşük yattığını fark ettik. Bu bağlamda EK 9 Kapsamında geriye dönük prim düzeltmesi yapmamız mümkün mü? 

Ek 9 ile tahakkuk oluşmadığından ilgili aylara ancak dilekçe ile SGM’ye başvurarak düzeltme verebilirsiniz. Yapacağınız düzeltmeye ilişkin ipc doğacaktır.

BENZER İÇERİKLER


Ev hizmetlerinde çalışanların sigortalılığı

10 günden fazla ev hizmetlerinde çalışan kişinin işten çıkışı nasıl yapılmalıdır?

Ev Hizmetlerinde Çalışanların Sigortalılığı

10 günden fazla ev hizmetlerinde çalışan personeli kolay işverenlik sistemine kayıt etmeli miyiz?


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts