Close
Close

2022 yılında düzenlenecek sermaye tespit raporlarında tespitin yapıldığı defter bilgilerine hangi bilgiler yazılmalıdır?


Muhasebe işlemlerini yaptığım limited şirkette 331 ve 431 hesapta biriken rakam var. Ortaklarda biriken bu rakamı sermayeye ilave kararı alacağız. Tespit raporu düzenlerken 2. bölümdeki şirketin yasal defterlerine ait bilgilerde hangi yılın bilgilerini yazmalıyız?

Raporun yazıldığı cari dönem (2022) defter bilgileri yazılır.


BENZER İÇERİKLER

Geçmiş yıl defter bilgilerine ulaşılamayan şirketlerin sermaye artırım raporunu nasıl düzenleyebiliriz?

Geçmiş yıllara ait sermayenin ödendiğini gösteren belgeleri bulamıyoruz. Sermaye artırım raporunu nasıl düzenleyeceğiz?

Özvarlıkları negatife dönmüş olan şirket için sermaye artırım raporunu nasıl düzenlemeliyim?

Sermaye artırım raporunda geçmiş yıl zararlarının düşülmesi zorunlu mudur?


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts