Close
Close

e-Serbest Meslek Makbuzu gib portal’dan gönderilebilir mi?

SORU

Portal Kullanıcıları için E-serbest Meslek Makbuzu oluşturduktan sonra süreç nasıl işlemektedir? (Onaylama, gerekirse değişiklik/düzeltme ve Gönderim.) Karşı Tarafa makbuz ne zaman ulaşmaktadır. Portalda oluştur ve taslak şeklinde bölümler mevcut. Gönder seçeneği bulunmamaktadır.

CEVAP

e-SMM için portalda gönder hizmeti bulunmamaktadır. e-SMM yi iletmek tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.

İmzalayarak oluşturduğunuz e-SMM’ nin çıktısını elden verebilir ya da e-SMM ye ait XML dosyası ve görüntüyü alıcının e-posta adresine iletebilirsiniz. Alıcıya elektronik ortamda iletmeniz tamamen alıcının talebine bağlı olup esas olan kağıt çıktısını teslim etmektir.


Kaynak: Gib
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir