Close
Close

E-Birlik sistemi üzerindeki asgari muhasebe ücretleri KDV dahil tutarlar mıdır?

2021 yılı için sözleşme yapmak amacıyla sisteme giriş yaptığımda bir firmama ait vergi numarasını yazınca adresi doğru çıkmıyor ve adres bilgisine müdahale de edemiyorum. Ne yapmalıyım?

Adres değişikliği ile ilgili olarak Firmanın bağlı olduğu VD ile görüşünüz. Adres değişikliği yapıldığı an sözleşmedeki adres de değişir.

E-birlikten sözleşme girerken getirilen asgari rakamlar KDV dahil brüt rakamlar mıdır?

Ücret tarifesinin Notlar bölümünde belirtildiği üzere; Ücretlere KDV dahildir.

Sözleşmedeki seçenekleri doğru işaretlemeniz halinde sistem otomatik olarak yıllık tutarı hesaplar.

____________________________________________________________________________

SMMM şirketleri e-birlik Sistemine sözleşme girmeli midir?

İsmmmo Sözleşmelerinin uzatımlarını sistemden yaparken yazdığımız bedellerin 3 katı rakamlar sistem vermektedir. Sistemde bir hata mı var?

Bu yıl Gib ile Türmob sözleşmeleri konusunda entegrasyon çalışması yapması nedeniyle e-birlik sisteminde teknik aksaklıklar oluşmaktadır. 

Bu aksaklıklar kısa sürede giderileceği ve detaylı açıklamalar Türmob tarafından yapılacaktır.


SMMM şirketleri E-birlik Sistemine sözleşme girerken nasıl girecek? 

SMMM şirketleri Türmob e-birlik sisteminden müşterileri ile sözleşme imzalarlar.

15/02/2021 tarihinden sonra yapılacak sözleşmeler önce e-birlik sözleşmesi sonra gib sözleşmesi yapılacaktır.

15/02/2021 tarihinden önceki sözleşmelere ilişkin bir işlem yapılmaz. Sözleşmelerin teknik düzenlemesi konusunda Türmob Bilgi işlem merkezi ile görüşünüz.

Elektronik Beyanname Aracılık ve Sorumluluk Sözleşmesi, Yeni Müşteriler İçin 15 Şubat’tan İtibaren TÜRMOB e-Birlik Sistemine Girilmesi Gerekiyor


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts