Close
Close

Ba- Bs beyannamesinin bildirim tutarı nedir?

Ba- Bs formlarıda aylık bildirim miktar limit ne kadar bir firma için bu limit fatura veya e-arşivde değişiyor mu?

Fatura cinsi ne olursa olsun bir mükelleften alınan veya verilen belgenin aylık tutarı 5.000 TL ve üstü ise B formunda bildirilir. B formunu bilanço esasına göre defter tutan gelir vergisi ve kurumlar vergisi mükellefleri verir.


Bir firmaya tevkifatlı fatura düzenledim. İki bin küsürlük aynı gün için de kendisine bir tevkifatlı fatura daha kesmem gerektiğini söyledi. Rakam 500 TL yani bin TL’nin altındadır. 500 TL’lik olanı tevkifatlı mı kesmeliyim tevkifatsı mı?

Aynı gün içinde olduğu için fatura KDV tevkifatlı düzenlenecek.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts