Close
Close

Aktifte bulunan gayrimenkulün kredi borcu şirkette kalmak üzere satışı yapılırsa sonraki tarihlerde ödenecek kredi faizleri gider yazılabilir mi?

Sermaye şirketince konut kredisi ile alınan gayrimenkul kredi borcu bitmeden, kalan kredisi borcunu kendisi ödemek koşulu ile alıcı ile yapılan mutabakat ile tapu devrini kredi veren banka onayı ile veriyor.

Sermaye şirketi vergi mevzuatı açısından aktifinde olmayan gayrimenkule bağlı kredi borcunun taksitlerini ödeyebilir mi?

Ödenen kredi taksitlerinin faizleri yasal olarak gider yazılabilir mi?

Aktif de olmayan Gayrimenkulün kredi taksiti ve faizi Şirket tarafından ödenemez.

Böyle bir işlem vergi kayıp ve kaçağı doğuran işlemdir.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir