Close
Close

2022 sayılı Kanun kapsamında aylık alanın vefatı sonrası varisleri bu ödemeyi alabilir mi?

2022 sayılı Kanun kapsamında aylık alanın vefatı sonrası varisleri bu ödemeyi alabilir mi?

2022 sayılı Kanun kapsamında verilen aylıklar kapsamında ödemesi bulunan ancak vefat ettiğinden dolayı ödemesini alamayan kişinin varisleri bu ödemeyi alabilmek için hangi işlemleri yapmalıdırlar?

Vefat eden kişinin varisleri; mahkemeden veraset ilamı, varislerin IBAN numaraları, veraset intikal vergisinden muaf olduğunu ya da ödendiğine dair belge (bu belge kişinin bağlı bulunduğu vergi dairesinden alınır) ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakfına müracaat etmeleri halinde SYD Vakfı Mütevelli Heyeti toplantısı sonucunda varisler ilk ödeme döneminde bu ödemeyi alacaklardır.


Kaynak: çalışma Bakanlığı
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir