Close
Close

2018 Yılına ait olan avukatlık makbuzunun KDV sini indirim konusu yapabilir miyim? İlgili makbuzu nasıl kayıt edebilirim?

2018 Yılına ait olan avukatlık makbuzunun KDV sini indirim konusu yapabilir miyim? İlgili makbuzu nasıl kayıt edebilirim?

Firmamıza 2018/09 dönemine ait Avukatlık makbuzu geldi. 2018/09 döneminde düzeltme beyannamesini verdik. Yeni çıkan kanunda 2018 yılına ait KDV’yi 2019 yılında indirim konusu yapabiliyorduk. 2019/05 döneminde indirim konusu yapabilir miyim? Giderini nereye kayıt etmeliyim?

Bahsettiğiniz gideri KKEG olarak kayıtlara alınır. KDV ise bu dönem indirim konusu yapılır.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir