Close
Close

2020 yılında kapanan gelir vergisi mükelleflerinin yıllık gelir vergisi beyannamelerinin bildirimini kim yapacaktır?

Ofisimizi kapatmamız durumunda bu yıl mükellefiyeti kapanmış olan mükelleflerin veya kendimizin yıllık beyanı 2021 yılında nasıl kim tarafından verilecektir?

Kendi mükellefiyetiniz kapatmadan önce kapanan müşterilerinizin beyannamelerini Gib den “Aracılık sözleşmesi” yaparak gönderebilirsiniz. Kendi beyannamenizi gönderebileceğiniz görüşündeyiz. 

Teknik uygulamalar için GİB e-beyan bölümü ile görüşünüz.

Yıllık gelir vergisi beyannamesinde eş çocuk için yapılan eğitim ve sağlık harcamalarında sınır olan Gelirin %10’luk kısmında hesaplama yaparken, BAĞ-KUR primleri düşülmüş geliri mi baz alacağız?

BEYAN EDİLEN GELİRİN Toplamı dikkate alınır. 

Beyannamenin ilgili bölümlerini doldurduğunuzda sistem otomatik olarak indirimleri yapar vergiyi hesaplar yanlış bilgi girilmesin de uyarı alırsınız.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts