Close
Close

Yurtdışı açılacak olan şube veya irtibat bürosu nasıl yapılır?

Merkezi Türkiye’de olan ortakları yabancı olup Türkiye’de ikamet izni olan bir firma Almanya’da bir temsilcilik/irtibat bürosu maksatlı bir yer açmak istiyor.Türkiye’de bir bildirim yapılmalı mı? Vergilendirme açısından prosedür nedir?Oradan buraya veya buradan oraya sorunsuz bir şekilde para transferi olabilir mi?

Türkiye dışında açılacak şube veya irtibat bürosu için VD bilgi verilir.

Ticaret sicilde tescil yapılır.

Para transferi değil, kazanç transferi olur Yurt içinden ve yurt dışından elde edilen kazanç ve iratlar toplanarak yıllık beyanname ile beyan edilir.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir