Close
Close

Vergi mükellefiyeti olmayan kişilerden alınan mal ve hizmetler için gider pusulası düzenlendiğinde KDV ve Stopaj hesaplanır mı?

Vergi mükellefi olmayan ve özellikle elinde vergiden muaf olduğuna dair bir belgesi bulunmayan birinden yaptığımız mal/hizmet alımı için gider pusulası düzenleyebilir miyiz?

Gider pusulası düzenlenir. KDV hesaplanmaz. GV stopajı yapılmaz. Gider pusulasının aslı karşı tarafa verilir. Suret sizde kalır.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir