Close
Close

Türkiye’de ikamet etmeyenlere KDV eklenerek E- Fatura mı yoksa E- Arşiv fatura mı düzenlenmelidir?

Türkiye’de ikamet etmeyenlere KDV eklenerek E-Fatura mı yoksa E-Arşiv fatura mı düzenlenmelidir?

Yolcu beraberi faturadan bahsediyorsanız yetki belgeli aracı kurum ile çalışıyorsanız ve e fatura kullanıcısı iseniz düzenleyeceğiniz bu fatura yolcu beraber e fatura olarak düzenlenmelidir.

Bu yöntemin dışında başka bir yöntem ile yolcu beraber eşya faturası düzenliyorsanız ve e arşiv kullanıyorsanız e arşiv, kullanmıyorsanız kağıt fatura olarak düzenlemeye devam etmelisiniz.

Ayrıntılı bilgi için konuyla ilgili efatura.gov.tr adresimizde yer alan gümrük işlemleri kılavuzumuzu inceleyebilirsiniz.


Kaynak: Gib
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir